اشتباهاتی در دکوراسیون اشپزخانه

احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد وقتی درباره موضوعی صحبت می‌کنید یا مطلبی می‌خوانید، ایده‌ها و خیالات متفاوتی به ذهنتان خطور می‌کند که می‌تواند ذهنتان را برای ساعت‌ها مشغول‌ نگه دارد. اما بسیاری از افراد هم هستند که هنگام پیاده‌سازی این ایده‌ها به عمل -مثلا به هنگام تغییر دکوراسیون آشپزخانه– تنها به خیال‌پردازی اکتفا نکرده و از فکرشان استفاده می‌کنند تا تصمیم بهتری گرفته باشند.

8

قفسه‌های باز به آشپزخانه جذابیت می‌بخشند اما آیا واقعاً دوست دارید که تمام بطری‌ها، شیشه‌های مربا و لیوان‌هایی که جدیداً گرفته‌اید، جلوی چشم باشند؟

در هنگام طراحی آشپزخانه به تمام لوازمی که می‌خواهید دیده شوند فکر کنید. مانند ظروف چینی سفید یا ظروفی که در طول سفر‌هایتان با خود به یادگار آورده‌اید. می‌توانید این ظروف را در قفسه‌های باز یا بوفه‌ها بگذارید و لوازم بی‌اهمیت‌تر را در کابینت‌ها قرار دهید.

گرچه یخچال، فریزر، گاز و ماشین ظرفشویی استیل انتخاب‌های خوبی هستند، اما بخاطر داشته باشید با انتخاب  مایکروویو، توستر و سرویس قابلمه‌ی استیل، آشپزخانه دنج شما ممکن است شبیه به یک سردخانه بی‌روح به نظر آید.

توجه داشته باشید که در اغلب اوقات استفاده از لوازم سفید، مشکی یا حتی رنگی می‌تواند به جذابیت محیط آشپزخانه بیافزاید. برای مثال آشپزخانه‌‌ای که در عکس نشان داده شده با یخچال فریزر استیل، ماشین ظرفشویی مشکی و هود طلایی زیبا نیست؟ به قرار دادن لوازم بزرگ آشپزخانه مانند یخچال فریزر و مایکروویو پشت کابینت‌ها توجه داشته باشید.

اگر در آشپزخانه‌ دو کابینت دارید که درهای آنها همزمان با هم باز نمی‌شوند، اگر در یخچال رو به فضای آشپزخانه یا به سمت دیوار باز می‌شود و یا ماشین ظرفشویی به شما اجازه ایستادن مقابل سینک را نمی‌دهد، در طراحی نقشه و محل قرار گیری وسایل آشپزخانه‌تان اشتباه کرده‌اید.

هنگام طراحی آشپزخانه، حالتی را تصور کنید که در آن تمامی درها همزمان باز باشند. اگر احتمال برخورد درها با هم وجود دارد و یا مطمئن نیستید که می‌توان در یک زمان آنها را باز نگه داشت پس دوباره اندازه‌گیری کنید.

هرچیزی که در زندگی دوست دارید و یا به آن نیاز دارید، از لوازم آشپزخانه گرفته تا تلفن همراه، همگی به برق نیاز دارند. پس شک نکنید که در آشپزخانه به بیش از دو پریز نیاز خواهید داشت.برای این منظور می‌توان پریزها را در کشوهای مخفی یا زیر لبه کابینت‌ها کار گذاشت تا پنهان بمانند.

هرچند که در معرض دید قرار گرفتن وسایل لوکس و تزئینی ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد اما دیده شدن زباله‌ها به هیچ وجه جالب نیست. به این منظور، باید مطمئن شوید که محلی را برای زباله‌ها در نظر گرفته‌اید.

خودتان را به جداسازی زباله‌ها عادت دهید. زباله‌های معمولی، کاغذها و پلاستیک‌ها باید از هم جدا شوند؛ پس می‌توان کابینتی را مخصوص آنها در نظر گرفته و از کشوهای مخصوص زباله برایشان استفاده کرد.

آیا می‌دانستید که برای روشنایی آشپزخانه به سه نوع مختلف نورپردازی نیاز داریم؟ چراغ‌های سقفی (برای روشنایی کل فضا)، نورپردازی موضعی (برای روشنایی در نقاط به خصوص) و چراغ‌هایی برای نورپردازی تاکیدی (برای جلب کردن توجه به سمت المان‌های خاص در طراحی). اگر به دو مورد آخر توجه نداشته باشید، آشپزخانه‌ای بی‌روح و ناخوشایند طراحی کرده‌اید.

از لوسترها و لامپ‌های آویز استفاده کنید و در کنار آنها از هالوژن‌ها و لامپ‌های سقفی تو‌کار بهره ببرید. چراغ زیر کابینت را هم فراموش نکنید. آنها جلوه‌ای بی‌نظیر به آشپزخانه می‌دهند.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©[current-year] KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

Forgot your details?

http://www.bigtheme.ir