مخترع گوگل الرت

ناگا کاتارو وقتی برای اولین‌بار ایده گوگل الرت (هشدارهای گوگل) را برای مدیرش توضیح‌داد، به سرعت با نظر منفی وی مواجه شد،‌ اما در نهایت توانست ایده خود را به یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای گوگل تبدیل کند.

11a4f9099cbb47122250d2b04bf95096_m

رئيس كاتارو در آن زمان به او گفت گوگل به اين دليل درآمد دارد كه مردم به آن مراجعه مي‌كنند، اگر براي آنها پيام‌هاي هشداردهنده و اطلاع‌رسان بفرستيم ديگر به ما مراجعه نمي‌كنند و ما ضرر خواهيم كرد. اما اين حرف باعث نشد كاتارو از ايده خود دست بردارد و آن را براي بنيانگذاران گوگل، لري پيج و سرگئي برين نيز تشريح كرد.

پيج و برين به سرعت ايده او را مورد آزمايش قرار دادند، اولين كليد‌واژه‌هايي كه قرار بود موتور جستجو با دريافت جديد‌ترين اطلاعات از آنها پيام هشدار ارسال كند گوگل و لري پيج بودند. كاتارو مي‌گويد پيج و برين از ايده او بسيار استقبال كردند و گوگل الرت را در سال 2003 راه‌اندازي كردند و اين ابزار به سرعت به يكي از پركاربرد‌ترين ابزارهاي گوگل تبديل شد به طوري كه صدها ميليون كاربر امروزه از آن براي نظارت بر محتواي مورد نظر خود در اينترنت استفاده مي‌كنند.

گوگل كاتارو را در سال 2000 استخدام كرد،‌ در آن سال وي چهلمين مهندس اين شركت نوپا بود كه تنها 110 كارمند داشت. اما ورود به اين شركت براي مهندس 25 ساله‌اي كه كامپيوتر را در دوران دانشجويي‌اش براي اولين‌بار ديده‌بود، موفقيتي بزرگ محسوب مي‌شد. كاتارو در روستايي در جنوب استان آندهرا پرادش متولد شد و در دوران دبيرستان استعداد زيادي از خود نشان داد. پس از دريافت مدرك علوم رايانه‌اي و مهندسي از كالج، وارد برترين موسسه علوم رايانه‌اي در هندوستان شد.

كاتارو همواره به خاطر اينكه استعدادهايش در گوگل شكوفا شده‌اند قدردان اين شركت بوده‌است، اما وي پس از هشت‌سال كار در گوگل را متوقف كرد، زيرا به گفته خودش مي‌خواست از نيم‌كره ديگر مغزش نيز استفاده كند. وي پس از استعفا وارد قلمروي كاملا جديد شد و به ساخت فيلم‌هاي مستند كوتاه و پيشبرد تئاتر رو آورد و به تحصيل در رشته كارگرداني مشغول شد.

با اين‌همه در سال 2008 وي باغي 320 هكتاري در كاليفرنيا خريداري كرد و آن را به باغ بادام تبديل كرد. باغي كه امروزه با هشت كارگر سالانه درآمدي بالغ بر 2.5 ميليون دلار دارد. كاتارو اگرچه امروز به يك باغبان تبديل شده‌است، اما روحيه فناورانه خود را فراموش نكرده و درحال تحصيل در دو رشته مختلف در استنفورد است تا بتواند راهي را براي پيوند زدن كشاورزي و باغداري با فناوري بيابد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©[current-year] KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Log in with your credentials

Forgot your details?

http://www.bigtheme.ir